Zámky a kování

Certifikáty a patenty

Důkazem vysoké kvality výrobků firmy TOKOZ jsou i výrobkové certifikáty nezávislých akreditovaných zkušeben. Pro certifikování našich produktů spolupracujeme se zkušebnami:
 

  • Strojírenský zkušební ústav, s.p., Brno

  • TREZOR TEST společnost s r.o., Klecany

     

      

     

Naše produkty certifikujeme dle tří norem:

ČSN EN 1303 - tato evropská norma obsahuje ustanovení pro funkční vlastnosti cylindrických vložek a jejich originálních klíčů včetně dalších požadavků na pevnost, bezpečnost proti vloupání, životnost a odolnost proti korozi. Stanovuje 1 kategorii použití podle funkčních vlastností a 3 třídy bezpečnosti podle zkoušek, které simulují mechanický útok (6 tříd bezpečnosti související s rizikem odemčení nesprávným klíčem).

ČSN EN 1627 - definuje odolnost výrobků např. proti odvrtání, vyhmatání, vytržení, hrubému násilí, atd.

ČSN EN 12320 - stanovuje požadavky a popisuje zkušební metody pro pevnost, bezpečnost, funkčnost a odolnost proti korozi visacích zámků a příslušenství visacích zámků.

 

Produkty TOKOZ jsou zvláště určené pro externí použití, kde dlouhodobě odolávají extrémním klimatickým podmínkám. Podporou našeho tvrzení jsou zkoušky v solné komoře, kterými produkty prochází a několikanásobně překonávají normy pro dané produkty. Přesné informace o odolnosti jsou uvedeny u každého produktu. Produkty dále testujeme v prašném prostředí, vodě a mrazu.

 

Patenty k produktové řadě TOKOZ PRO

Český patent číslo CZ 303 062 s názvem "Válcový zámek s otočným klíčem". Tento patent chrání vlastní princip naší cylindrické vložky, tzn. sestavu na sebe navazujících distančních vložek, ve kterých jsou jednotlivě uložena stavítka.

Český patent číslo CZ 302 949 s názvem "Kódovací ústrojí pro válcový zámek s otáčivým klíčem a polotovar tohoto otáčivého klíče". Tento patent chrání tvar profilu klíče a polotovaru klíče.

Český patent číslo CZ 303 063 s názvem "Regulátor válcového zámku". Tento patent chrání technické řešení té součásti naší cylindrické vložky, která zajišťuje, že dokud není klíč zcela zasunut do zámku, tak nelze klíčem v zámku otáčet.

AKTUALITY

16.7.2019

Zkrácená pracovní doba Firemní prodejny

UPOZORNĚNÍ ve dnech 12.8. - 23.8. bude změna otevírací doby firemní prodejny z…

16.5.2019

Evropský den prevence vloupání BEZPEČNÁ ADRESA

Firma TOKOZ a.s. se ve spolupráci s Městskou Policií Brno zúčastní …

16.5.2019

Den otevřených dveří firmy TOKOZ a.s.

Všichni jste srdečně zváni!

Nahoru