Zámky a kování

Zeptejte se

Jaké jsou metody překonání visacího zámku?

U visacího zámku existuje několik možných oblastí napadení: uzamykací… [ zobrazit celou odpověď ]

U visacího zámku existuje několik možných oblastí napadení:

uzamykací systémtěleso zámkuoblouk zámku

Co se uzamykacích systémů týká, platí pro ně prakticky totéž, co bylo uvedeno u cylindrických vložek.

Všechny naše visací zámky PRO jsou vybaveny uzamykacím systémem PRO, ze kterého čerpají všechny výhody bezpečnosti proti nedestruktivnímu i destruktivnímu překonání.

Tělesa visacích zámků lze je překonat různými destruktivními metodami.

Při zkouškách za účelem certifikací prokázaly naše visací zámky řady PRO zvýšenou odolnost proti vrtání, řezání a sekání těles a také proti nárazu při nízké teplotě, čehož jsme dosáhli prostřednictvím zvolených materiálů a vhodnými konstrukčními řešeními.

Oblouky visacích zámků PRO jsou rovněž dimenzovány tak, že vykázaly zvýšenou odolnost proti vrtání, řezání, sekání a přestřižení.

Dále visací zámky PRO vykázaly díky svým konstrukčním vlastnostem zvýšenou odolnost proti vytržení a ukroucení oblouk

Koupil jsem si vaši cylindrickou vložku a někdy při otáčení nepoznám, kdy vytáhnout klíč. Kde je chyba?

U vložek se systémem PRO je třeba k uzamčení a odemčení zámku otočit klíčem o více… [ zobrazit celou odpověď ]

U vložek se systémem PRO je třeba k uzamčení a odemčení zámku otočit klíčem o více než obvyklou jednu otáčku (360°), konkrétně o jednu a čtvrt otáčky (450°).

Klíč je však možné vyjmout pouze ve svislé poloze a proto je třeba po přetočení o nezbytnou čtvrtotočku klíč před vyjmutím opět vrátit do svislé polohy, tedy většinou o čtvrtotočku zpět.

Manipulace s klíčem je závislá na použitém uzamykacím systému, který je tvořen kotoučovými stavítky.

Tento systém nám právě umožňuje nabídnout Vám cylindrické vložky s vysokou bezpečností, u kterých je zejména bezpečnost proti překonání nedestruktivními metodami zcela výjimečná na trhu.

Praxí máme ověřeno, že i když manipulace s klíčem může být zpočátku poněkud nezvyklá, jedná se pouze o zvyk a po krátkém čase je každý zákazník schopen ovládat vložku automaticky a zcela bez problémů.

Pokud po otáčení klíčem přece jenom nemůžete najít správnou polohu pro vyjmutí klíče, v klidu otočte klíčem několikrát "na volno" (tak, aby nebyly ovládány navazující uzamykací prvky zadlabacího zámku) do obou svislých poloh, kterých je možno dosáhnout a v každé svislé poloze vyjmutí klíče vyzkoušejte. Chod klíče "na volno" si při této manipulaci zvláště ohlídejte. Při vyndávání klíče ze zamčeného zámku pomůže otočit na doraz a pak otočit zpět klíč do svislé polohy, opět většinou stačí čtvrt otočky.

Každopádně k vytažení klíče ze zámku nepoužívejte násilí a vždy si uvědomte, že klíč lze vytáhnout pouze ve svislé poloze!

Pokud Vám to může pomoci, využijte k nácviku správné manipulace i návod přiložený k výrobkům, ale i běžný intuitivní přístup Vám jistě nebude na překážku.

AKTUALITY

10.1.2019

Zkrácená pracovní doba Podnikové prodejny

UPOZORNĚNÍ - ve dnech  10. - 18. 1. zkrácená pracovní doba Podnikové prodejny! …

18.12.2018

Inventura

UPOZORNĚNÍ Ve dnech  2. - 3. 1. 2019 bude Podniková prodejna…

Nahoru